Oma lista

Keskiviikon ohjelmisto

Young Ahmed
  • Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
  • 1h 30m
Aamukeskustelussa: Jörn Donner
  • Talk Show
  • 1h 51m
Aamukeskustelussa: Francis Ford Coppola
  • Talk Show
  • 2h 4m
High Life
  • Claire Denis
  • 1h 53m
The Wonders
  • Alice Rohrwacher
  • 1h 50m
Winter Flies
  • Olmo Omerzu
  • 1h 25m
Out in the Open
  • Benito Zambrano
  • 1h 43m
A Pact with the Devil
  • Jozef Zachar
  • 1h 29m
Back to Stay
  • Milagros Mumenthaler
  • 1h 39m
Official Secrets
  • Gavin Hood
  • 1h 52m
Väärin! – Kokeellisia lyhytelokuvia korona-aikana
  • Avant-Garde
  • 1h 1m

Torstain ohjelmisto

Aamukeskustelussa: Agnès Varda
  • Talk Show
  • 1h 15m
Aamukeskustelussa: Miloš Forman
  • Talk Show
  • 1h 46m
Aamukeskustelussa: Christian Petzold
  • Talk Show
  • 1h 3m
The Unknown Saint
  • Alaa Eddine Aljem
  • 1h 40m
Varda, Agnèsin silmin – Yle Areena – 1 h 54 min
Barbara
  • Christian Petzold
  • 1h 45m
Mestariluokka: Suomifilmin kadonneet aarteet
  • 4 films
Nói albiino
  • Dagur Kári
  • 1h 30m
Hunajan maa – Yle Areena – 1 h 25 min
Nainen sotajalalla
  • Benedikt Erlingsson
  • 1h 41m
Will It Snow for Christmas?
  • Sandrine Veysset
  • 1h 30m
Uusia kotimaisia lyhytelokuvia
  • 5 films
Ilmastonmuutos ja elokuva 1
  • Talk Show
  • 44min
Musta Pekka
  • Miloš Forman
  • 1h 30m
The Guitar Mongoloid
  • Ruben Östlund
  • 1h 25m
The Sweet Time of Kalimagdora
  • Leopold Lahola
  • 1h 41m
Tommaso
  • Abel Ferrara
  • 1h 55m
Devil Between the Legs
  • Arturo Ripstein
  • 2h 27m
The Warden
  • Nima Javidi
  • 1h 40m
Marianne & Leonard: Sanoja rakkaudesta
  • Nick Broomfield
  • 1h 42m

Perjantain ohjelmisto

Aamukeskustelussa: Agnieszka Holland
  • Talk Show
  • 1h 40m
Aamukeskustelussa: John Boorman
  • Talk Show
  • 1h 47m
Aamukeskustelussa: Mike Leigh – Yle Areena – 1 h 59 min
Jäljet
  • Agnieszka Holland
  • 2h 8m
The Frenchman
  • Andrei Smirnov
  • 2h 8m
Involuntary
  • Ruben Östlund
  • 1h 38m
The Painting
  • Jean-François Laguionie
  • 1h 16m
Europa Europa
  • Agnieszka Holland
  • 1h 52m
System Crasher
  • Nora Fingscheidt
  • 1h 58m
Työ ja toimeentulo taiteen ja tapahtumien kentillä
  • Talk Show
  • 59min
Peterloo
  • Mike Leigh
  • 2h 34m
Phoenix
  • Christian Petzold
  • 1h 38m
Moana with Sound
  • Robert J. Flaherty, Frances H. Flaherty, Monica Flaherty
  • 1h 38m
Celebration in the Botanical Garden
  • Elo Havetta
  • 1h 23m
Suomi Finland Sing-along
  • Karaoke
  • 1h 15m
Kauas pilvet karkaavat – Yle Areena – 1 h 30 min
Vaaleaverikön rakkaus
  • Miloš Forman
  • 1h 21m
Porto
  • Gabe Klinger
  • 1h 16m

Lauantain ohjelmisto

Aamukeskustelussa: Ettore Scola
  • Talk Show
  • 1h 51m
Aamukeskustelussa: Terry Gilliam
  • Talk Show
  • 1h 33m
Aamukeskustelussa: Mahamat-Saleh Haroun
  • Talk Show
  • 1h 45m
Charlatan
  • Agnieszka Holland
  • 1h 58m
Beasts of the Southern Wild
  • Benh Zeitlin
  • 1h 33m
Mehän rakastimme toisiamme niin paljon
  • Ettore Scola
  • 2h 4m
Ilmastonmuutos ja elokuva 2
  • Talk Show
  • 55min
I Was, I Am, I Will Be
  • Ilker Çatak
  • 2h 0m
Immortal
  • Ksenia Okhapkina
  • 1h 1m
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection
  • Lemohang Jeremiah Mosese
  • 2h 0m
Birdies, Orphans and Fools
  • Juraj Jakubisko
  • 1h 18m
Mies vailla menneisyyttä – Yle Areena – 1 h 32 min
Martin Eden
  • Pietro Marcello
  • 2h 9m
Palaa, palaa!
  • Miloš Forman
  • 1h 13m
Naked
  • Mike Leigh
  • 2h 6m
Oh Mercy!
  • Arnaud Desplechin
  • 1h 59m
Transit
  • Christian Petzold
  • 1h 41m
Chavela
  • Catherine Gund, Daresha Kyi
  • 1h 30m
The Man Who Killed Don Quixote
  • Terry Gilliam
  • 2h 12m

Sunnuntain ohjelmisto

Adults in the Room
  • Costa-Gavras
  • 2h 7m
Terassi
  • Ettore Scola
  • 2h 30m
Aamukeskustelussa: Costa-Gavras
  • Talk Show
  • 1h 41m
Aamukeskustelussa: Fernando Meirelles
  • Talk Show
  • 1h 55m
Aamukeskustelussa: Samira Makhmalbaf
  • Talk Show
  • 53min
Aamukeskustelussa: Mohsen Makhmalbaf
  • Talk Show
  • 1h 2m
Beanpole
  • Kantemir Balagov
  • 2h 10m
Attenberg
  • Athina Rachel Tsangari
  • 1h 35m
Marona’s Fantastic Tale
  • Anca Damian
  • 1h 32m
Invisible Life
  • Karim Aïnouz
  • 2h 19m
Four White Shirts
  • Rolands Kalniņš
  • 1h 16m

Our Main Sponsors